עיצוב חדר ילדים – ששת הדיברות!

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

חדר ילדים אמור להתאים לילד, לתכונותיו, למאפיינים שהוא מתחבר אליהם, לצבעים שמתאימים לו ולאישיותו ואותם הוא מעדיף ובכך אנו משיגים את המטרה שהיא בעצם לא להחליף את העיצוב במשך מס. שנים רב ובכך ליצור התאמה מקסימלית. 

אנו נסקור מספר שלבים עיקריים בדרך ליעד – חדר ילדים שמתאים לילדים ולאמא...

מה תפקידו של החדר ולמה ישמש?
האם החדר ישמש לשינה בלבד?...האם נחוצות פינות יצירה?...האם שטחי האחסון יהיו חלק אינטגרלי מהעיצוב?...האם החדר נועד לילד אחד או יותר?...התכנון הבסיסי יהפוך במהרה לפרקטי בהחלטה הסופית על הרכישה ויחסוך לנו לבטים מיותרים מול אינסוף האפשרויות העומדות לרשותינו ברגע שדרכנו בפתח החנות..

תכננו מראש ובואו מגובשים!
תכננו מראש אל מול מידות ומגבלות החדר (חלונות, נישות, ארונות קיימים, דלתות) מהו הריהוט האולטימטיבי שאתם רוצים ובעיקר יכולים להכניס לחדר, שלא יראה עמוס ושישאיר מקום לתוספות חיונות כמו קופסאות פלסטיק למשחקים, מקום לאביזרים השונים שהילד אוהב לשמור בחדרו ועוד..
מיותר לציין שכל חדר ילדים מורכב ממיטה, שטח אחסון על הרצפה או בתלייה.
אם מדובר בחדר שישמש גם תלמידים צעירים כמובן יש לקחת בחשבון שולחן כתיבה, כסא וכוננית או ספריה.

שיתוף הילדים בבחירה...
אחד האלמנטים העיקריים והמשמעותיים הוא שיתוף הילד\ים בבחירה כיוון שדעתם יכולה להיות חלק מההסתגלות והרצון להתחבר לחדר החדש – התחשבו בדעתם אך תכננו בחוכמה ותוך מתן הסברים שירצו אותם ויחד עם זאת ישיגו את מטרתכם המשותפת – חדר ילדים נוח, מעוצב ופרקטי.

בחירת הריהוט – סגנון וצבע!
תלוי...אם יש כבר ריהוט מסוים בחדר הילדים ויש כוונה לשמרו חייבים להתחשב בו בבחירה וברכישה .
אם הרכישה היא לחדר ריק אזיי השלבים הקודמים שסקרנו מקבלים משני תוקף וחייבים להתחשב בהם – כמובן שלכל אחד צבע וסגנון משלו... אבל...על מנת לא להגיע למצב שבו נמאס מהצבע הבסיסי ששולט בריהוט אנו ממליצים לבחור בצבעים רכים ולא צבעים עזים ודומיננטיים, אל תשכחו שהחדר מאובזר באלמנטים עיצוביים נוספים (קירות, שטיחים, פרקט, תמונות, וילונות, מצעים ציורי קיר) שבעצם יכולים לייצר את ההשלמה העיצובית ולהכניס צבעים וגוונים נוספים לחדר.
בנוסף אל תערבבו בין עולמות שונים בעיצוב החדר כלומר אם החדר מכיל כבר אלמנטים של גיבורי על אין טעם לערבב בו גם אלמנטים של כדורגל....חשוב לשמור על הקשר בין המאפיינים השונים בחדר.

תאורה..תאורה...תאורה...!!!
התאורה הינה אלמנט עיצובי משלים וחשוב מאין כמותו בכל חדר בבית ועל אחת כמה וכמה בחדר הילדים.
תאורה נכונה תאפשר פיזור נכון של האור בחדר מחד ומאידך תוכל להוסיף מרכיב עיצובי חשוב שיכול להבליט פינות וליצור הצללות נכונות ובכך להפוך את החדר לפריט עיצובי ואופנתי מעודכן.
בחדר ילדים התאורה אמורה להיות מורכבת ממס. אלמנטים נוספים כגון: תאורת שולחן, תאורת לילה וכו' ע"פ הצרכים וכמות הילדים שהחדר משמש.

האם רק הריהוט יכול?...לא!
פריטים עיצוביים נוספים כפי שסקרנו כאן יכולים להוסיף או להשלים את העבודה על חדר הילדים והכל תלוי...
אם בחרתם חדר ילדים בצבעים צעקניים ועזים..המעיטו בתוספות ואם הלכתם על הרגוע, הרך והסולידי התוספות יעשו את ההבדל.
לעיתים מדף אחסון מיוחד ולא שגרתי או ארון עם אלמנטים יחודיים יכולים לתת את הטוויסט הנכון ולהביא לתוצאה טובה יותר הן פרטית והן אסתטית.

אנחנו...
ואחרי כל מה שסקרנו בטיפים הנ"ל אל תשכחו שהמומחים בצוות מיטה לי יכולים לתת לכם ייעוץ מכוון ולמוד ניסיון שלעיתים חוסך הרבה לבטים ותתפלאו גם כסף רב!

סניף ראשון לציון

ההגנה 42, א.ת חדש ראשון לציון
טלפון: 03-9526632 | פקס: 03-9526630
דואר אלקטרוני: rishon@mita-li.co.il
שעות פתיחה
א'-ה' 09:30-18:30
ו' - 09:00-12:00

סניף הוד השרון כפר סבא

עין חי 43 כפר מל"ל
טלפון: 077-4005050 | פקס: 09-7440330
דואר אלקטרוני: service@mita-li.co.il
שעות פתיחה
א'-ה' 10:00-16:00
ו' - 9:00-12:00

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
לברורים והזמנות חייגו
סניף ראשל"צ: 03-9526632
סניף כפר מל"ל: 077-4005050